Konu Bilgileri
AMD Ryzen Pro işlemcileri duyuruldu Yazar: Fantomex
Okunma: 217 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fantomex 08-27-2017, 04:16 PM   
#1

AMD Ryzen Pro işlemcileri resmi olarak duyuruldu. Zen mimarisi ile geliştirilen Ryzen işlemcilerinin ardından şimdi de kurumsal ve iş amaçlı kullanım için Pro serisi geliyor


resim

AMD Ryzen Pro işlemcileri, kurumsal ve iş amaçlı kullanımlar için özel olarak geliştirilen yapılarıyla duyuruldu. Karşınızda Ryzen Pro masaüstü işlemcileri.

AMD Ryzen Pro işlemcileri duyuruldu
2017 yılının ilk çeyreklik döneminde, Zen mimarisi ile geliştirilen Ryzen işlemcilerini pazara sunan ve özellikle fiyat - performans dengesindeki büyük başarı ile işlemci dünyasına ivme kazandıran AMD, şimdi de Ryzen Pro adını verdiği masaüstü işlemcileri ile kurumsal çözümlere uygun ürünlerini pazara sunacak.

Toplamda 6 farklı modelde hazırlanacak olan Ryzen Pro işlemcileri, 3 farklı segmentte ikişer modele sahip olacak. Bu yeni işlemci ailesinin tepe noktasında Ryzen Pro 1700X yer alıyor. 8 çekirdek 16 thread yapıya sahip olan bu işlemci, 3.4 GHz baz frekans hızına ve 3.8 GHz boost hıza sahip. 1700X modeli 95W TDP değerine sahip.

[Resim: amd-ryzen-pro-modelleri.jpg]

Ryzen Pro ailesinde yer alan 1700X ve 1700 modelleri, ciddi iş yükü olan içerik hazırlama, yazılım ve mimari geliştirme, bilimsel araştırmalar ve yoğun çoklu işlem gereksinimlerini karşılayabilecek özelliklere sahip.

[Resim: amd-ryzen-pro-2.jpg]

Ryzen 5 Pro işlemci modelleri ise ana akım kullanıcılarına hitap ediyor. Bu işlemciler gelişmiş üretkenlik ve uzaktan ortak erişim gibi kullanım amaçlarına uygun. Ryzen 3 Pro ailesi ise daha temel iş yüklerine uygun yapıya ve teknik özelliklere sahip. Bu işlemci ailesi fiyat bazında da en uygun seçenek olacak. AMD Ryzen Pro işlemcilerinin fiyatı hakkında ise henüz açıklanan bir bilgi yok. 
Bul
Alıntı


AMD Ryzen Pro işlemcileri duyuruldu Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


[-]
Etiketler
ryzen pro amd işlemcileri duyuruldu


Foruma Git: