Konu Bilgileri
AMD toplam 25,000 Radeon RX Vega ekran kartı sattı Yazar: Fantomex
Okunma: 316 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fantomex 08-27-2017, 04:17 PM   
#1

AMD’nin çiçeği burnunda Radeon RX Vega ekran kartları piyasaya çıktı. Profesyonel tarafı bir kenara bırakırsak oyuncu tarafında satışlar iyi bir çizgi izliyor.
resim
Yüksek fiyat etiketi, stok sıkıntısı, beklenen performansın altına kalması gibi pek çok dezavantajla piyasaya çıkan AMD’nin yeni Radeon RX Vega ekran kartları buna rağmen önemli bir başarıya imza attı.
 
Satışlar yüksek
 
Gelen bilgilere göre 2.5 hafta içerisinde Radeon RX Vega ekran kartları 25 000 satış barajını geçti. Firma sadece Radeon RX Vega 64 ekran kartını piyasaya sürdüğü için rakamlar bu modele ait. Bu bakımdan tek kart için dikkat çekici bir rakam.
 
Radeon RX Vega 56 ekran kartı önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. Bu model amiral gemisinden biraz daha fazla ses getirmişti. Muhtemelen satış rakamları da daha yüksek olacaktır. Yıl sonuna kadar bu ivme korunursa AMD toplamda 100 binden fazla ekran kartı satışı yapabilir.
 
Polaris mimarisiyle daha çok sürümden kazanmaya oynayan AMD, Vega mimarisiyle artık kar marjına oynamaya başladı. Polaris ekran kartları kadar fazla satmasa bile Vega ekran kartlarının getireceği faaliyet karı firma için önemli bir destek olacak.
 
Firma uzun süredir mali tablolarında zarar açıklıyor ancak son bir iki çeyrektir zarar azalmaya başlamıştı. Yıl sonunda kendisini artıya atabilir. Ülkemizde de Radeon RX Vega 64 için 699$ fiyat etiketi gündeme gelmişti.
 
Bul
Alıntı


AMD toplam 25,000 Radeon RX Vega ekran kartı sattı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


[-]
Etiketler
rx amd ekran vega kartı sattı 25 toplam radeon 000


Foruma Git: