Konu Bilgileri
Msiexec.exe nedir? Yazar: Darwin
Okunma: 166 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Darwin 08-27-2017, 06:59 PM   
#1

Soru: Görev yöneticisni açtığımda zaman zaman Msiexec.exe adlı bir dosya görüyorun. Özellikle program kurulumlarında Msiexec.exe dosyası işlemciyi %100 kullanıyor ve bilgisayar çok yavaşlıyor.Msiexec.exe nedir? Msiexec.exe virüs olma ihtimali var mı? Msiexec.exe dosyasını silsem sorun olur mu?
Cevap: Msiexec.exe nedir?
Msiexec.exe,  Windows Installer Component yani Windows yükleme bileşenine ait bir dosyadır.  Msiexec.exe program kurulumlarında devreye girer ve programların kurulmasını sağlar.  MSI, Windows Installer Packages yani Windows yükleme paketleridir. Msiexec.exe program kurulumlarını başlatır ve yönetir. Program kurulumlarında Msiexec.exe  dosyasının görev yöneticisinde olması normaldir. Msiexec.exe dosyası sürekli görev yöneticisinde görünüyorsa virüsten şühelenilebilir. Msiexec.exe dosyası normal koşullarda C:WindowsSystem32 klasöründe yer alır.
 Msiexec.exe dosyasını silsem sorun olur mu?
Msiexec.exe dosyası normal koşullarda sistem dosyasıdır ve kesinlikle el ile silinmemelidir. Virüs şüphesi varsa bilgisayar virüs taramasından geçirilmelidir.
Msiexec.exe virüs mü?
Msiexec.exe bi sistem dosyasıdır ve silinmemelidir. Fakat bazı virüsler Msiexec.exe dosyasını taklit ederler.
Görev yöneticisinde işlemciyi %100 kullanan bir Msiexec.exe dosyası varsa ve bu durum süreklilik arz ediyorsa virüs olma ihtimali vardır. Program kurulumları sırasında Msiexec.exe  dosyasının işlemciyi %100 kullanması normaldir. İşlemcinin %100 kullanılması program kurulumu bittikten sonra sona ermelidir.
Bazı fake yani sahte Msiexec.exe dosyaları trojan özelliğine sahiptir ve Msiexec.exe dosyasını taklit eder. Msiexec.exe dosyası konum olarak   C:Users[KullanıcıAdı]AppDataLocalTemp gibi bir klasördeyse bu virüstür.
Msiexec.exe virüsü nasıl temizlenir?
Eğer sürekli Msiexec.exe dosyası görev yöneticisindeyse ve işlemciyi 100% kullanıyorsa virüsten şüphelenebilirsiniz.
Bul
Alıntı


Msiexec.exe nedir? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


[-]
Etiketler
msiexec nedir? exe


Foruma Git: