Konu Bilgileri
Nintendo mobil tarafta 3DS'ten daha fazla kazanıyor Yazar: Fantomex
Okunma: 240 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fantomex 08-27-2017, 04:13 PM   
#1

El konsolu pazarının lideri Nintendo hakkında ilginç bir detay daha ortaya çıktı. Hali hazırda Switch'in satış rakamları konusunda yüzü gülen Nintendo, 3DS'in aksine mobil oyunlardan daha fazla para kazanıyor. Pokemon GO ve Super Mario Run'dan toplam 110 milyon dolar kazandığını açıklayan başarılı firma, 3DS oyunlarından aynı finansal yıl içinde toplam 105 milyon dolar kazandı.
Tabii ki 3DS'ten de kazanılan paranın az olduğu söylenemenez ancak daha fazla uğraş ve emeğin daha az para getirmesi firmayı belli radikal kararlar almaya itebilir. Yayınlanan istatistiklerin ardından Nintendo'nun mobil pazara daha fazla yatırım yapabileceğini varsayabiliriz. Zaten firma geride bıraktığımız aylar Nintendo klasiklerini mobil cihazlar için getirebileceğini açıklamıştı.
Aslına bakarsanız bu duruma pek de şaşırmamak gerekiyor. Kojima ile kanlı bıçaklı olan Konami, yaşadığı finansal kriz sırasında mobil tarafa oyun geliştirmenin kendileri için daha yararlı olacağını açıklamıştı. Her ne kadar video oyunlar ile içli dışlı olan kesim bu tip haberlere kızsa da, gelecekte firmaların mobil pazara istemeden de olsa daha fazla yöneleceğini tahmin ediyoruz. Koskoca Uncharted 4'ün yapımcısına 60 milyon kazandırdığı, diğer tarafta ise sadece tek dokunuşla oynadığınız basit bir Mario oyunun 81 milyon dolar kazandırdığı endüstride geliştiriciler maalesef pek mutlu değil.

resim
Bul
Alıntı


Nintendo mobil tarafta 3DS'ten daha fazla kazanıyor Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


[-]
Etiketler
mobil fazla 3ds nintendo daha kazanıyor ten tarafta


Foruma Git: