Konu Bilgileri
OEM Logo Eklemek Yazar: Darwin
Okunma: 149 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Darwin 08-27-2017, 06:57 PM   
#1

Merhaba.. bu makalede Windows 7, Windows 8 ve Windows Server 2012 serisi işletim sistemlerine sistem bilgileri bölümüne kişisel veya kurumsal bilgilerin nasıl ekleneceği üzerinde duracağım.
resim
Sistem bilgileri bölümüne bilgilerin eklenmesi için o sistem üzerinde değişiklik yapabilecek yeni bazı kayıtlaın sistem kayıtlaaına yazılmasına yetkisi olan bir kullanıcı ile oturum açıldıktan sonra; çalıştır(run) komutu çalıştırılıp “regedit” scriptinin çağırılması ile işleme başlanır.
resim
“regedit” script’inin çalıştırılmasından sonra “Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation” yolu takip edilir.
resim
Bu bölümde sistem bilgilerinde görünmesi istenen bilgileri ve logo’nun yerinin belirtileceği değerlerin girilmesi için herbir değerde kullanılmak üzere dizi değeri(String Value) ataması yapılır. Burada Logo,Manufacturer ve Model gibi dizi değeri oluşturulur.
resim
Bu bölümdeki değerlerin girilmesinden sonra kişisel bilgisayar bilgileri(PC Info) bilgileri yenilendiğinde sistem bilgilerinde yapılan değişikliklerin uygulandığı görülecektir.
Umarım faydalı olmuştur…bir sonraki makalede görüşmek dileği ile…
Bul
Alıntı


OEM Logo Eklemek Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


[-]
Etiketler
oem logo eklemek


Foruma Git: