Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SS Alma ve Ekli dosya olarak gönderme işlemi
#1
Arkadaşlar Gelen bilgilere göre artık SS leri upload sitelerine göndererek değil direk ekli dosya olarak gönderilmesi gerekmektedir. 
Upload siteleri ile gönderilen SS lerde bozulma olduğundan işlem yapılamadığı bildirilmiştir. 
Sizlere SS'yi nasıl alacağınızı ve e-posta ya ekli dosya olarak nasıl göndereceğinizi anlatmaya çalışacağım. 

SS lerinizi gönderirken lütfen sadece mail olarak gönderiniz. PM ile gönderilen SS lere işlem yapılmayacaktır.
Aldığınız SS ler üzerinde oynama olmamasına ve Server bilgilerinin gözükmesine önem gösteriniz. Aksi Taktirde İşlem yapılamamaktadır.
SS Nasıl Alınır : 

Oyunda iken klavyemizde bulunan "PRTSCN" tuşuna bastığımızda SS otomatik olarak alınır. Bazı klavyelerde ( özellikle notebooklarda ) F tuşları iki fonksiyonda kullanılmaktadır. Bunun için klavyeler üzerinde FN isimli geçiş tuşları bulunmaktadır. Eğer kalvyenizdeki F tuşları iki fonksiyonlu ise önce FN tuşuna basarak F lock yani f tuşlarını aktif etme işlemi yapmanız gerekmektedir.

resim

Klavyemiz yolu ile SS yi aldığımızda yapmamız gereken işlem METİN' klasörünün altında bulunan "SCREENSHOT" isimli klasörü açmaktır. Otomatik olarak aldığımız SS oyun tarafından bu klasöre kayıt edilmektedir. 

resim

Eğer bu klasör oyun klasörümüzün altında yoksa öncelikle manuel olarak klasörü oluşturmanız gerekmektedir. Aksi taktirde oyun SS yi kayıt edemez ve SS yi alamazsınız. 

resim


Screenshot klasörünün altında aldığımız SS yi görüyorsanız bu işlemi başarı ile gerçekleştirmişsinizdir. 


MAİL İLE SS GÖNDERME :

Öncelikle SS alma işlemini yukarıdaki şekilde gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Mail sunucumuza bağlanıp yeni mesaj bölümüne geliyoruz. ( işlemi Hotmail ile açıklayacağım. Tüm mail sunucularıa işlem aynı şekilde yapılmaktadır.

resim

Yeni mesaj bölümü açıldığında TAKIM LİSTESİ bölümünden aldığınız mail adresini ilgili bölüme yazıyoruz ve Konu bölümü ile mail açıklama bölümüne gerekli bilgileri giriyoruz. Daha sonra EKLE bölümden DOSYA'yı seçiyoruz.

resim

Çıkan ekranda aldığımız SS nin konumunu belirtiyoruz ve dosyanın mailimize eklenmesini sağlıyoruz.

resim

Tüm işlemler bittikten sonra GÖNDER butonunu tıklayarak mailimizi gönderiyoruz. Mailimiz gönderildikten sonra size bir onay bilgisi gelecektir. 

resim

Onay mesajını aldıysanız SS niz hatasız bir şekilde GM nize gönderilmiş demektir. Bundan sonraki işlemler GM nizin yapacağı işlemlerdir. 

Takım Listesi Bölümüz sizlere sürekli gerekli olan bir bölümdür. Gerçek GM leri ve yöneticilerin bilgileri sadece orada yazmaktadır. 

Unutmayın hiçbir yönetici sizde ID ve şifre istemez. Bu klavuzda sizlere SS nin nasıl sağlıklı alınacağını ve GM lerinize nasıl göndeceğinizi açıklamaya çalıştım.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi