Konu Bilgileri
Tencent, Frontier'ın yüzde 9'unu satın aldı Yazar: leojely
Okunma: 369 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

leojely 08-27-2017, 04:05 PM   
#1

Video oyun dünyasının en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Tencent, bu sefer Elite Dangerous'ın geliştiricisi Frontier'ın yüzde dokuzunu satın aldığını duyurdu. Satın almanın ise yaklaşık 20 milyon dolara satın gerçekleştiği belirtiliyor. Aynı zamanda Planet Coaster'ın da geliştiricisi olan Frontier, bu yatırım ile markalarının Çin ve Çin'li oyuncular üzerinden daha etkili olacağına inanıyor. 
Sahip olduğu simülasyon temeli ve gerçekçi oynanış yapısı ile oynayanlarını kolayca cezbeden Elite Dangerous'un Çin üzerinde oluşturacağı etkiyi uzmanlar merak ediyor. Hali hazırda çevrimiçi rol yapma ve rekabetçi oyunların en çok oynandığı ülke olan Çin, genel anlamda AAA oyunlara pek fazla sıcak bakmıyordu.
Aynı zamanda League of Legends'ın geliştiricisi Riot Games'e sahip olan ve Clash of Clans'ın geliştiricisi Supercell'de hisseleri bulunan Tencent'i video oyun dünyasının en zengin şirketi olarak tanımlayabiliriz. Bu arada Frontier, Elite Dangerous ve Planet Coaster için ilerleyen dönemlerde büyük planlarının olduğunu açıkladı. Oyuncuların eleştirilerini dinleyerek oyunlarına yeni mekanikler ekleyen Frontier, geride bıraktığımız aylarda Elite Dangerous'ı sanal gerçeklik için de uyarlamıştı.
resim
Bul
Alıntı


Tencent, Frontier'ın yüzde 9'unu satın aldı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


[-]
Etiketler
ın satın tencent 9 aldı unu yüzde frontier


Foruma Git: