Neler yeni
RexGaming.net-En İyi Oyun Ve Bilgi Paylaşım Plartformu

Merhaba Ziyaretçi! Forumu Yeni Ziyaret Ediyorsan Üye OL! Eger Üyeligin Varsa Lütfen Giriş Yap

CSGO – Sprey Yapma Rehberi !

serkankacan

Aktif Üye
Katılım
2 Eyl 2019
Mesajlar
107
Tepkime puanı
1
Puanları
16
AK-47, mermisi en çok seken silahlardan birisidir. Profesyonel oyuncular bile zaman zaman kontrolü elden kaçırabiliyor. Heyecanlanıp kesinlike koşarak, yürüyerek yada zıplayarak ateş etmeyin !
Sürekli sabit durmaktan ve aşırı yavaş hareketlerden sakının bu sizi kolay bir hedef haline getirir. (Ee koşmak yok zıplamak yok yavaş hareket etmek yok biz napacağız ?)
DUR-VUR Taktiği: Gittiğiniz yönün tersi yöne tuşa basarak momenti sıfırlayıp yerinizde durmak diyebiliriz. Oyun motorunun sizi duruyor gibi algılamasını sağlamalısınız.Örneğin D tuşuna basarak sağa giderken bir anda A tuşuna basarsanız karakteriniz en kısa sürede duracaktır ve mermileriniz tam da sıktığınız yere gidecektir. Evet çok kolay olmayabilir ama buna alışır ve çok antreman yaparsanız çok daha fazla düşman öldüreceksiniz

Düşmanla aranızda mesafe uzaksa ve sprey kontrolünüz henüz gelişmemişse kafaya aim alarak 2-4 kere ateş edip sağa veya sola hareket edip durup tekrar kafaya aim alıp 2-4 kere ateş ederseniz hem düşmanın sizi vurması zorlaşacak hem de ara vererek ateş ettiğiniz için daha iyi aim(nişan) alıp düşmanı kafasından vurmanız kolaylaşacaktır.
Seri gözetleme (Shoulder/Jiggle Peek) : Deneyimli oyuncuların artık standardı olan bu ölümcül taktik düşmanın yerini, kullandığı silahı ve gitmek istediğiniz yerde kaç kişinin olduğunu kolayca ve güvenli şekilde öğrenmenizi sağlıyor. Eğer başarılı bi şekilde yapabilirseniz düşmanlarınızdan her zaman bir adım önde olacaksınız. Köşelerden veya kapı aralarından seri bir şekilde bakıp geri kaçarak yapılan bu hareket düşmanda sniper varsa vuruşu kaçırmasına, tüfek varsa ateşe başlamasına ve silah kontrolünü (aim) kaybetmesine yol açar.


AK-47 SPREY MODELİ VE GERİ TEPME KONTROLÜ
(Spray Pattern & Recoil Control)
AK-47 kullanımında usta olmak çok fazla zaman ve antreman gerektirmektedir. Bunun için farenizin hassasiyet ve dpi ayarlarını kendinize en uygun şekilde ayarlayarak sprey (kesintisiz ateş) kontrolünüzü sağlayabilirsiniz(Tavsiye: 400 dpi, oyun içi hassasiyet 2)
Spreyinizi geliştirmek için aşağıdaki sprey modelini ve videoyu inceleyebilirsiniz. Ayrıca steam atölyesindeki haritaya da abone olarak oyun içinde antreman yapabilirsiniz.
Steam atölye haritası (RECOIL MASTER)
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!